
CFW817 is a 9×32 LED Dot Matrix Driver ,which is applied to White goods LED display.
| Current Range | 1.5~45mA |
|---|---|
| PWM Bit | 8 |
| Current Accuracy | 5% |
| Operating Voltage | 2.9~5.5V |
| No. of Scanning Lines | 9 |
| No. of Column Channels | 32 |
| Matrix | 9*32 |
| Interface | like SPI 25MHz |
| ORC | ● |
| Error Detection | ● |
| Open Protection | ● |
| PostBack | ● |
| Address Decoding | ● |
| Low Power | ● |
| Operating Temperature | -40~85℃ |
| Package | LQFP48-EP |