
CFW813 is a 8×8 LED Dot Matrix Driver ,which is applied to White goods LED display.
| Current Range | 6.75~30mA |
|---|---|
| PWM Bit | 8 |
| Current Accuracy | 6% |
| Operating Voltage | 2.9~5.5V |
| No. of Scanning Lines | 8 |
| No. of Column Channels | 8 |
| Matrix | 8*8 |
| Interface | like SPI 25MHz |
| ORC | ● |
| Error Detection | - |
| Open Protection | - |
| PostBack | - |
| Address Decoding | - |
| Low Power | - |
| Operating Temperature | -40~85℃ |
| Package | TSSOP20/SOP20 |